امین عکس
 

عکاسان استان در سالی که گذشت...

تا آ نجا که راه داشته توانستم تعدادی از عکاسان استان قزوین را با دوربینم شکار کنم آنهایی هم که در

عکس نیستند توفیق زیارت آنها را از نزدیک نداشتم.

سال جدید به همه هم استانی ها بخصوص همشهری های عزیزم خوش بگذره،

و با آرزوی سالی پربار همراه با موفقیت برای عکاسان سخت کوش و خلاق استان قزوین .

(عید نوروز یک مسافرت طولانی خواهم داشت)


 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 16:7 موضوع مستند | لینک ثابت


چهارشنبه سوری عزیز

 

"گزارش تصویری از چهارشبه آخر سال"  گرما در سرما

چهارشنبه سوری-عکس:امین رحمانی 

..................................................................

 چهارشنبه سوری2-عکس:امین رحمانی

...................................................................

 چهارشنبه سوری3-عکس:امین رحمانی

...................................................................

 چهارشنبه سوری4-عکس:امین رحمانی

..................................................................

 چهارشنبه سوری5-عکس:امین رحمانی

................................................................

 چهارشنبه سوری6-عکس:امین رحمانی

..................................................................

 چهارشنبه سوری7-عکس:امین رحمانی

...................................................................

چهارشنبه سوری 


 

درج شده توسط امين رحماني در چهارشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 16:51 موضوع مستند | لینک ثابت


سرهنگ رحمانی : هدف ما آسایش مردم است

توصیه های نوروزی سرهنگ عباس رحمانی فرمانده نیروی انتطامی شهرستان تاکستان به مردم  

سرهنگ رحمانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تاکستان

كشف 1500 قوطي مشروبات الكلي

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان تاكستان از كشف يك‌ هزار و 486 قوطي مشروبات الكلي خبر داد.

سرهنگ عباس رحماني اظهار داشت: مأموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادي پليس آگاهي شهرستان تاكستان حين گشت‌زني در اتوبان، حوالي روستاي قره‌باغ به يك دستگاه سواري پي‌كي مشكوك شدند.

وي ادامه داد: مأموران پس از متوقف كردن خودرو در بازرسي از آن تعداد يك‌هزار و 486 قوطي مشروبات الكلي كشف و راننده 53 ساله آن را دستگير كردند كه در اين راستا پرونده‌اي تشكيل شده است.

 سرهنگ رحمانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تاکستان

كشف پارچه قاچاق

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان تاكستان با اشاره به كشف پارچه قاچاق اضافه كرد: مأموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادي پليس آگاهي شهرستان تاكستان در اقدامي ديگر در بازرسي از يك دستگاه سواري پيكان به رانندگي فردي 49 ساله مقدار 804 يارد پارچه خارجي قاچاق كشف و راننده اين خودرو را دستگير كردند.  

كشف 20 گرم مواد مخدر

سرهنگ عباس رحماني گفت: مأموران يگان امداد تاكستان حين گشت‌ زني در خيابان سردار جنگل به دو نفر 24 و 30 ساله مشكوك و در بازرسي بدني از آنها 20 گرم شيشه كشف و ضبط كردند.

وي افزود: مأموران كلانتري تاكستان حين گشت ‌زني به فردي 28 ساله مشكوك و در بازرسي بدني از وي يك گرم و 30 سانت هروئين كشف و ضبط كردند.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان تاكستان ادامه داد: همچنين مأموران انتظامي اسفرورين از توابع تاكستان در اراضي اطراف اين شهر به فردي 22 ساله مشكوك و در بازرسي بدني از وي 15 گرم هروئين كشف و ضبط كردند. 

سرهنگ رحمانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تاکستان

باند سارقان منازل تاكستان متلاشي شد

سرهنگ عباس رحماني اظهار داشت: درپی وقوع چند فقره سرقت منزل در شهرستان تاکستان، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان تحقیقات ویژه ای را برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان آغاز کردند.

ماموران در تحقیقات خود با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و انتظامی موفق به شناسایی باندی پنج نفره شدند.

وي ادامه داد: پس از مدتی کار اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی سرانجام در اقدامی ضربتی این متهمان دستگیر و در بازجویی ها به 18 فقره سرقت اعتراف و تحقیقات پلیس در خصوص این پرونده ادامه دارد.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان تاكستان افزود: این افراد ابتدا منازلی را که فاقد ایمنی کافی و پنجره های بدون حفاظ بوده شناسایی و پس از کشیک دادن و مطمئن شدن از خالی بودن خانه، با شکستن پنجره وارد منزل شده و اقدام به سرقت می کردند.  

توصيه هاي رييس پليس

سرهنگ رحماني گفت: در آستانه رسیدن به ماه اسفند و خریدهای عید نوروز توصیه هایی برای رفاه حال شهروندان داریم که با نیروی انتظامی همکاری کنند. از حمل پول نقد خوداری کرده و از کارت های اعتباری استفاده کنند.

وي افزود: شهروندان براي حفظ منازل و جلوگيري از سرقت هاي روزهاي عيد، رعایت نکات ایمنی كرده و درب ها و پنجره ها را قفل نمايند.  در نوروز طرحهای ویژه ای داریم و ما به طور شبانه روزی در حالت آماده باش بوده که ابن امر باعث شود کمترین جرم را داشته باشیم.  

اقدامات پليس

فرمانده نيروي انتظامي تاكستان در خصوص اقدامات پليس در روزهاي عيد تصريح كرد:  از اول اسفند به طور شبانه روزی با سازماندهی نیروها در مراکز تجاری مستقرمی شوند و طرح انتظام بخشی را انجام می دهیم و همین طور در سفرهای نوروزی مردم می توانند راحت وآسوده به سفرهای نوروزی بروند و با رعایت قوانین  مانند سالهای قبل کمترین مورد تصادفات را داشته باشیم.

برخورد هاي پليس

سرهنگ رحماني گفت: ضمن اينكه از خواهران محترم انتظار داريم كه  شئونات اسلامی را در سطح شهر رعایت کنند، با مزاحمت هاي خياباني و نواميس در سطح شهر به شدت برخورد خواهیم کرد. سد معبر و مزاحمت براي عبور و مرور در پیاده روها و فروش مواد محترقه و آتش زا براي چهارشنبه آخر سال  ممنوع و با متولیان برخورد جدی می شود. 

هدف ما آسایش مردم در چهارشنبه آخر سال است

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان تاكستان اظهار داشت: در چهارشنبه آخر سال هدف ما آسایش مردم است وقتی مردم در آرامش هستند ما لذت می بریم مردم با فهم و کمال و فرهنگ خوبی که دارند با پلیس همکاری می کنند و استفاده از مواد محترقه ممنوع می باشد و با متولیان برخورد جدی می شود. باید مدارس و اولیا فرزندان خود را در این مورد آموزش و آگاه سازند که قبل از سال نو حادثه تلخی برای آنها رخ دهد.

کشفیات

فرمانده نيروي انتظامي تاكستان گفت: 86 قبضه سلاح غیر مجاز-30 قبضه سلاح شکاری- دریک  عملیات کار اطلاعاتی شده توسط کلانتری 11 امام اگاهی شهرتاکستان از یک خودرو ی عبوری که از کردستان حرکت کرده بود کشف و ضبط شد.

رحماني افزود: موتورسیکلت هم که مزاحم مردم بودند در 11 ماه بازداشت و تحویل مراجع قانونی شده اند.

وي ادامه داد: مشروبات خارجی قریب به 22700 بطری کشف و ظبط شده- قریب به 910 دستگاه ماهواره ضبط شده ، سیگارهای خارجی 65 هزار نخ -10 هزار حلقه سیدی های مستهجن، 8 قبضه سلاح جنگي ـ 20250عد لوازم بهداشتی و آرایشی ـ پاسور 1440بسته-62700لیتر سوخت قاچاق- مواد مخدر 6 کیلو تریاک-3کیلو هروئین-5کیلو هشیش-5/7 کيلو موادهای دیگر مثل شیشه، کراک و غیره...

مشکل شهر ما سرقت موتور سیکلت است

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان تاكستان اظهار داشت: سرقت خیلی کم شده،  مشکل شهر ما سرقت موتور سیکلت است که اگر مردم با ما همکاری کنند این رقم هم کم می شود که الان 20مورد سرقت داشتیم که 14 مورد آن موتور سیکلت بوده است. 

سرهنگ رحماني افزود: در 9 ماه گذشته 214 فقره سرقت داشتيم كه نسبت به سال گذشته 30 در صد کاهش سرقت و 40 در صد افزایش کشف داشته ايم.

سرهنگ رحمانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تاکستان

تبريك سال جدید به مردم

سرهنگ رحماني در پايان گفت: همین جا به نوبه خود سال جدید را به مردم تبريك مي گويم اميدوارم سال خوبی داشته  باشد و  با رعایت قوانین بدون هیج اتفاق ناگواری در كنار هم زندگي مسالمت آميزي داشته باشند. اگر کم کاستي هم بوده، از مردم عذر خواهی می کنیم و تلاش های لازم را برای آسایش مردم در این روز های انجام خواهیم داد. 

...............................................................................................

استفاده از مطلب و عکسها بدون هماهنگی ممنوع می باشد


 

درج شده توسط امين رحماني در دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 14:50 موضوع مصاحبه | لینک ثابت


شرکت در جشنواره سراسری عکس "شکوه حماسه"

جشنواره شکوه حماسه

با پایان آخرین مهلت ارسال عکس در فراخوان نخستین جشنواره سراسری شکوه حماسه، اسامی شرکت کنندگان در این جشنواره اعلام شد.
به گزارش " پایگاه عکس چیلیک " مطابق با اعلام پايان زمان مهلت ارسال اثر به جشنواره، دبيرخانه جشنواره از آغاز به کار مرحله کدگذاری عکس های رسیده خبر داد.

دبير جشنواره عكس شكوه حماسه در گفتگو با " پایگاه عکس چیلیک " پیرامون فعالیت دبیرخانه این مسابقه اعلام کرد: کار کدگذاری توسط گروهی از همکاران با دقت تمام در حال انجام است و با توجه به استقبال انجام شده امکان دارد تا فردا شنبه، بیست و یکم اسفندماه هم کار کدگذاری به طول بیانجامد.
هادی فائزی در ادامه این توضیح، افزود: ضمن تشكر و قدردانی از حضور و مشارکت تمامی عكاسان شركت كننده در جشنواره و همچنین اظهار معذوریت از سایر متقاضیان تمدید زمان مهلت ارسال عکس در فراخوان، از مشارکت 235 عكاس از سراسر كشور با ارسال 1750 قطعه عکس در جشنواره گزارش داد.

ايشان خاطر نشان كرد: شرکت کنندگان از 26 استان و 52 شهر از سراسر كشور عکس های خود را همراه فرم شركت به دبيرخانه جشنواره ارسال نموده اند و این آمار برای نخستین دوره برگزاری این مسابقه با توجه به زمان محدود اطلاع رسانی، آمار قابل قبول و مطلوبی است.
فائزی با یادآوری روز بیست و دوم اسفندماه به عنوان نشست ارزیابی و داوری عکس ها، اعلام کرد: اگرچه تمامی اطلاعیه ها و گزارش های لازم به طرح با شرکت کنندگان و علاقمندان از طریق پایگاهی اختصاصی به نام " شکوه حماسه " منتشر می شود، ولی دبیرخانه جشنواره، " پایگاه عکس چیلیک " را به عنوان حامی رسانه ای این جشنواره پذیرفته و در اولین زمان ممکن، فهرست اسامی راه یافتگان را از طریق این رسانه اعلام خواهد کرد.

لازم به یادآوری است بهزاد پروين قدس، محمدحسين حيدری و فرهاد سليمانی مسئولیت ارزیابی و داوری این جشنواره را بر عهده دارند.

اسامی شرکت کنندگان در این جشنواره به این ترتیب اعلام می شود:
فرزانه آذر هوش از رامسر، فرحناز آزده از یاسوج، جواد آقاجان نژاد از تبریز، اسحاق آقایی از یاسوج، بابك احسانی از كرمانشاه، محمد احمد نژاد از ارومیه، میثم احمدی از كرمان، پویا احمری پور از كرمانشاه، حق وردی اسدپور از اهر، روژین اسدی از كرمانشاه، علی اسدی از لامرد، فرزین اسدی از ارومیه، مازیار اسدی از تهران، جواد اسكندری از بجنورد، احمد اسلامی منش از زنجان، عمران اشرلو از بیجار، فاطمه اشرلو از بیجار، میثم اصغری از كلیبر، یوسف اكبری پابندی از تبریز، مسعود امام وردی از ارومیه، مجید امینی مطلق از تبریز، نرجس خاتون اندرواژ از ساری، داود ایزد پناه از یاسوج، محمود بازدار از مشهد، حمید رضا بازرگانی از زنجان، ابراهیم باقرلو از تهران، محمد حسن باقری از قوچان، علی بام شاد از تبریز، ابوذر بذری دریاسری از لنگرود، محمد براتی از بیرجند، مهدی برجیان از تهران، مصطفی برزویی از تهران، حسن بلندی كردیق از ورزقان، سحر بهبودی از سنندج، پروین بهرامی از پارس آباد، حسین بهرامی از ساری، زینب بهرامی از كرمانشاه، روح اله بیات از زنجان، رضا بیرامی از ارومیه، هاجر بیك محمدی از تهران، محمد پارچه فروش از تبریز، هلال پایدار از تهران، فرزاد پروال از اصفهان، پیمان پور جبار از تبریز، آذر پورمحمد از تبریز، لیلا پور محمد از تبریز، علی پیشدادیان از ساری، جاوید تفضلی از تهران، سید عبداله تقوی از شاهرود، حسین توحیدی فرد از بیرجند، حسن توفیق از مراغه، ابراهیم تیبا از تبریز، مصطفی جباری پور از تبریز، یعقوب جدیری تقدیسی از تبریز، الهه جعفری از گرمسار، سید مرتضی جعفری از نوشهر، زهرا جعفری سرابی از تهران، سعید جمالی از ارومیه، مهدی جهانگیر از مشهد، سعید جواد پور از تبریز، حسین حاتمیان از تنكابن، عباس حاجی محمدی ثانی آبادی از تهران، محمد حبیبی پاشا كلانی از ساری، علی حسن زاده از لامرد، محمد علی حسن زاده دیزجی از تبریز، علی حسنعلی زاده از قوچان، مسعود حسین آبادی از اراك، مهری حسین زاده از تهران، سید موسی حیدر زاده از یاسوج، عبداله حیدری از تهران، موسی حیدری یگانه از تهران، نیما خالدی كیا از تهران، احمد خان بابایی از امیر كلا، جاوید خدمتی از اردبیل، محمد رضا خرازی از تهران، محمد حسین خسروجردی از تهران، فاطمه خشایار از قوچان، حامد خلیلی از تبریز، محسن خلیلی از قزوین، هانیه خلیلی از تبریز، كیومرث خوشبین فر از كرمانشاه، نقی خوش خلق از تهران، نرگس دادخواه از اصفهان، سینا دلشادی از اراك، فخرالدین دوست محمد از كرمانشاه، محبوبه ذالیانی از تهران، عبدالرحمن رافتی از همدان، سارا رجائی از تهران، امین رحمانی از تاكستان، سعید رحمانی از تهران، رضا رستمی از كرمانشاه، پیمان رشیدی از ورامین، قربانعلی رضایی از اراك، احسان رنجبر از تهران، عطا رنجبر زیدانلو از قوچان، بیتا رهنما از شاهین شهر، محمد رئوف زمانی از تهران، بنت الهدی زعیمی از تهران، معصومه زلیكانی از ساری، سهیل زند آذر از تهران، آیسان زینالی از ارومیه، امیر احسان زینالی از ارومیه، سعید ساسانی از مینودشت، حسین ساكی از تهران، علی سلامی از زنجان، صغری سلمانی از اردبیل، محمد علی سلمانی از تبریز، سیدحسن سید ذوالفقاری از تبریز، كریم شافعی از تبریز، سید هاشم شاكری از تهران، وحیده شجاع غیاث از تبریز، سید مدیار شجاعی فر از اهواز، سید ولی شجاعی لنگری از ساری، اصغر شرقی هروی از تبریز، سعید شریف نژاد از ارومیه، بابك شعبانی از تبریز، سعید شفیعی از سمنان، علی شفیعی كلی از رشت، یونس شهباز از مرند، سید مصطفی شیرزادی از فلاورجان، آزاده صاحب جمعی از كرمانشاه، لیلا صادق زاده از تهران، مجتبی صادقی از ورزقان، محمود صادقی از بوشهر، روح اله صالحی از اراك، حمیده صداقت از اردبیل، وحدت صدر محمدی از تبریز، حسین صدیق نجاتی از تبریز، اکرم صدیقی کلاته از بجنورد، محمد صفاری فر از ارومیه، محمد صفدری از كرمانشاه، سایه صفر پور از پارس آباد، شیلان صلواتی از سنندج، توحید عابدی از ارومیه، سیده زهرا عابدی از ساری، عالیه عالیشان از بیرجند، حسین عباسی از مرند، رحیم عباسی از مرند، مهدی عباسی از تهران، مجتبی عبدالرحیم خان از تهران، منا عبداله پور عراقی از تهران، سیده مریم عبدالهی دمنه از فریدن، جواد عسگر اوغلی از ارومیه، داور علائی از اردبیل، لیلا علی شاه زاده از مراغه، امیر عنایتی از تربت حیدریه، علیرضا عیوضی از تهران، جابر غلامی از اراك، محسن غلامی از ساری، فیض اله غلامیان از یاسوج، امیر طالب زاده از تبریز، حسن فتاحیان از یاسوج، جمشید فرجوند فردا از بیجار، سارا فرجوند فردا از بیجار، معصومه فردی از تبریز، ملیحه فرهادی از تهران، بهمن فرهنگ از كرمانشاه، رضا فلاحی مطلق از تبریز، فاطمه فلاحی مطلق از مراغه، وحید فلاحی مطلق از مراغه، امیر قادری از اراك، مصطفی قاسمی از تهران، ملیكا قاسمی از تهران، نرگس قاسمی از تهران، بابك قاضی از تبریز، صابر قاضی از تبریز، كوروش قاضیان از كرمانشاه، مصطفی قربان پور طاهری از تبریز، ملك ناصر قربان زاده از تبریز، اسعد قربانی از دیواندره، سید داود قریشی از تبریز، شمس اله قنبر زاده از اندیمشك، موسی كاظم زاده از تبریز، حسین كام شاد از مشهد، بهروز كاویان از تبریز، روح اله كجباف از اهواز، فریبا كریمی از شیراز، مهدی كشایی از آران و بیدگل، محمد علی كفاش از میبد، مریم کمار از تهران، محمد سعید كنعانی از كرمانشاه، رقیه كوجواری از تبریز، سمیه کیانی از سنندج، معین كیوان فرد از اصفهان، علیرضا گرنگاهی از اهر، علی گلچین از كازرون، علیرضا گلچین از كازرون، رضا گلچین كوهی از تهران، محسن گلریز از قم، ناصر گل نظری از ایلام، نقی لامعی از تبریز، امیر مافی بردبار از قزوین، غلامحسین محبی از كرمانشاه، مجتبی محسنی از تهران، عبدالحسین محمدی از تبریز، مهرناز محمدی از تهران، مونا محمدی از تبریز، ناصر محمدی از زنجان، علی مرادی از كلیبر، حجت مظاهری از كلیبر، سید مجتبی مظلوم زاده از قائن، محمد مهدی معارفی از ارومیه، سید منصور معصومی سنگتراشانی از ساری، محمود مقدس نجف آباد از مشهد، محمد مهدی مقدم از كرمان، ابراهیم مقصودی از فریدن، سید حسین موسوی از اراك، معصومه موسوی از قم، سمیرا مومنی از فریدن، علی مهدوی تبار از سنندج، احمد مهدیون از زنجان، سمیه مهدیون جم از زنجان، زهرا موسوی نژادان از تبریز، نكیسا میرزائی از كرمانشاه، علیرضا ناجیان از مراغه، میثاق نادعلی از كرمانشاه، ریحانه نظر زاده از تبریز، میلاد نظر زاده از تبریز، نصرت اله نعمت الهی از تهران، بهزاد نعمتی از دیواندره، تهمینه نقیب زاده از تهران، حامد نوروزی از ورزقان، حامد نیرومند قوچانی از قوچان، ازهار نیك خواه از تهران، محمد هاشمی از اراك، رویا همتی از تهران، پریسا هواسی از كرمانشاه، ناصر ولائی از مرند، زهره ولی پور از مشهد، مهدی ولی پور از مرند، عصمت یادگاریان از قوچان، ناصر یاری از تبریز، المیرا یزدان پناه از ارومیه، سید كاظم یوسفی از تبریز، ملیحه یونسی از تهران.

منبع خبر :  چیلیک       

جشنواره عکس شکوه حماسه


 

درج شده توسط امين رحماني در جمعه بیستم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 20:20 موضوع خودم | لینک ثابت


"فرامرز رحمانی" تنها نماینده استان در مسابقات مردان آهنین

 

این مرد آهنین استان در شهر پهلوان خیز تاکستان به دنیا آمده است

آقای فرامرز رحمانی یکی از ورزشکاران با اخلاق این شهر می باشد که با تمرینهای فشرده  

و با سختی های فراوانی که در این راه کشید،موفق شد مزد این تلاش را دریافت کند و به

عنوان تنها نماینده استان قزوین به مرحله نهایی قویترین مردان ایران (مردان آهنین) راه یابد.

همه ما برای این ورزشکار آرزوی سلامتی و موفقیت در این رویداد مهم را از درگاه خداوند خواستاریم.

این مسابقات در ایام نوروز از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد. 

 

فرامرز رحمانی

..........................................................................

قویترین مردان ایران

...........................................................................

قویترین مردان ایران 2


 

درج شده توسط امين رحماني در پنجشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 21:34 موضوع ورزش | لینک ثابت


نمایشگاه بهاره (گزارش تصویری)

بازدید رییس اداره تعزیرات و بازرس اداره بازرگانی شهرستان تاکستان بر کنترل کیفیت و قیمتهای محصولات عرضه شده از نکات قابل توجه امروز در نمایشگاه بهاره بود.

همشهریان می توانند برای خرید مایحتاج شب عید تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه به شرکت تعاونی

روستایی شهرستان تاکستان واقع در خیابان امام خمینی مراجعه کنند.

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهاره 

..................................................................................

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهاره 

..........................................................................

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهاره 

...............................................................................

جهت دیدن ادامه تصاویر به ادامه مطلب بروید...

 

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهارهجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهارهجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهارهجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهاره

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهارهجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهارهجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهارهجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-نمایشگاه بهاره


ادامه عکسها

 

درج شده توسط امين رحماني در چهارشنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 21:22 موضوع تاکستان | لینک ثابت


عکس سال ایران ۸۹

عکس سال ایران

با پایان مهلت ارائه آثار به دومین فراخوان “عکس سال ایران”، ۲۸۲ عکاس ایرانی آثار خود را برای انتشار در این مجموعه به سایت عکس آنلاین ارسال کردند که نسبت به سال گذشته با رشد ۲٫۵ برابری شرکت‌کنندگان همراه بوده است.

در مجموعه عکسهای سال ۱۳۸۹، رشد چشمگیری در کمیت و کیفیت عکسهای مستند اجتماعی دیده می‌شود که نشانگر اهمیت این ژانر از عکاسی برای عکاسان کشور در نقاط مختلف است. این فراخوان که هم از سوی فتوژورنالیستهای شناخته شده و هم از سوی عکاسان جوان کشورمان مورد استقبال قرار گرفته است، طی چند روز آینده همچون سال قبل به شکل کتاب مجازی منتشر خواهد شد.

“عکس سال ایران” یک فراخوان غیر رقابتی است که هر ساله از سوی سایت عکس آنلاین بعنوان یک رسانه مستقل، غیرانتفاعی و تخصصی عکاسی منتشر می‌شود و در آن از عکاسان مطبوعاتی کشور برای ارسال برترین عکسهای سال در ژانرهای خبری، مستند اجتماعی و ورزشی دعوت می‌گردد.

......................................................................................................

اسامی عکاسان شرکت کننده در عکس سال ایران ۱۳۸۹
(به ترتیب حروف الفبای نام خانوادگی)

مهدی ابراهیمی / نعیم احمدی / محمد احمدی راد / امین ارجمند / زهرا استاد زاده / مازیار اسدی / میرمصطفی اسکویی / فواد اشتری / علی اصغر افتاده / اسحاق اقایی / لاله اکبر / حسن اللهیاری / حسن الماسی / نرگس امامی / خلیل امامی / میثم امانی / محمد مهدی امی / مژگان امیدپور / امید امیدواری / محمود رضا امیری اندی / احسان امینی / ساناز اینانلو / محمدرضا آبایی هزاوه / فرزاد آریان نژاد / حسن آشناور / علی آقاربیع / آرزو باباگُلی / فرهاد بابایی / حامد بادامی / امینرضا بادله منصوری / حامد بارچیان / محمود بازدار / فاطمه باستانی / محسن بایرام نژاد / سپند بختیاری / پیمان بردبار / شهروز برزگر / سروش بقالی زاده / رضا بلندکردار / حسین بهارلو / حنیف بهاری / فاطمه بهبودی / امیرحسین بهرمندپور / میلاد بهشتی / روح الله بیات / پیام پارسایی / مهدی پاسلار / مسعود پاکدل / فرشاد پالیده / شکیبا پورتوکلیان / محمد حسین پوریاقوتی / مهرداد ترحمی / بهرام تندران / محمود توکل / محمد حسین توکلی / حمید جانی پور / امید جعفرنژاد / آریا جعفری / سید مرتضی جعفری / بهاره سادات جلالی نژاد / مهدی جهانگیر / نازگل جهانی / سروش جوادیان / علی جورابچی / علی چاشنی گیر / حسام چاوش / آرش چاوشی / زیبا حاج حیدری / محمد علی حاجی پور / علی حامد حقدوست / سید حسین حدائقی / امیرحسین حدادایان زنجانی / میلاد حدادیان / سامی حزنی / عبدالرحمن حسنی / مختار حسین زاده / مهری حسین زاده / امیر حسینی / سید محمد صادق حسینی / آذین حقیقی / ناصر حیدری / امیرحسین حیدری / فرزانه خادمیان / رضا خالدی / خسرو خالقی / امیر خدامی / جاوید خدمتی / یاسر خدیشی / ولی خزایی فر / امین خسروشاهی / احسان خسروی / پویا خسروی / بهاره خطیری / رویا خمارلو / امیرحسین خورگوئی / امید دبیراشرافی / گیتی درختی / محمدرضا دومیری گنجی / محمدرضا دهداری / الیکا دهقانی / علی یار راستی / عبدالرحمن رافتی / احسان رافتی داریان / مژگان رایج / فرهاد رجبعلی / امین رحمانی / رضا رحمانی / مریم رحمانیان / علیرضا رستگار / محمد رستمی / احسان رشوند / الهه رشوند / پیمان رشیدی / سینا رشیدی رضایی / محسن رضائی / محسن رضاپور / فرانک رضایی / محمد رضایی / عبدالحسین رضوانی / محمدرضا رفعتی / مرتضی رفیع خواه / زینب روستایی / آیدین روشن ضمیر / بیتا ریحانی / غلام حسین زارع / حامد زارع پور / سعید زارعیان / سارا زاهدی / سهیل زند آذر / مصطفی ساغری / آکو سالمی / فرشته ستوده شهنانی / سعید سروش / عالیه سعادت پور / محمدرضا سلطانی تهرانی / مرضیه سلیمانی / نیما سنبلستان / وحید سهرابی ابد / آرشیده شاهنگی / سید مدیار شجاعی فر / محمدعلی شریفیان / حمیده شفیعی ها / حنیف شعاعی / سید شهاب الدین شهابی / حمید رضا شیخ مرتضی / محمود صادقی / امیر صادقی / حمید صادقی / علی صالح / اعظم صباغ / علی صفری / سجاد صفری / هادی صمدی / روح الله طامهری / میترا طاهری / اشرف طباطبایی / پویان طباطبایی / سپهر طوماری / ندا ظهوری / سعید عامری / مسلم عباسی / مهدی عباسی / احسان عباسی / مجتبی عبدالرحیم خان / سیوان عبدالغفور / آزاده عبدالله نژاد / امیر عبیداوی / امیرعلی عتیقی مقدم / مجید عسگری پور / حجت الله عطایی / منظر عقدایی / مهدی عقیقی / محمد امین علم صاحب پور / ابراهیم علی پور / حمیدرضا علیخانی / پانته آ علیزاده / سحر علیمحمد / امیر عنایتی / امیر غفاربیگی / خلیل غلامی / فرزانه فاضلی / حسین فاطمی / سید محمد فاطمی / حسن فتاحیان / علی فتحی زهرایی / حسین فخرایی / سعید فدائیان / جمشید فرجوند‌فردا / کیارش فرح بخش / رضا فردین فر / ایمان فرزین / آرش فیوضی / احمد قاسمی / رضا قاسمی زرنوشه / مهدی قاسمی / سید جلال قدکچیان / محمد قدمعلی / سلیمان قراجه داغی / علی اکبر قزوینی / مصطفی قطبی / عباس کاظمی اسفه / عبدالر ضا (کسری) کاکایی / امیرحسین کردونی / سعید کرمی / عباسعلی کریمی میبدی / حمید کشاورز مهذب / محمدرضا کیوانفر / حمید گردان / امید گرشاسبی / رضا گلچین کوهی / محسن گلریز / هادی لزیری / مریم مجد / عبدالرحمن مجرد / مصطفی مجیدی نسب / کسری محجوب / علی محرابی / مجید محرابی / بهنام محرک / امیر محسن پور / حمزه محمد حسینی / محمد محمد علی پور / محمد محمدخانپور / خشایار محمدعلیه / علی محمدی / نسیم محمدی / علیرضا محمودی / امیر حسین محمودی / مقداد مددی / علی مرادی / غلامرضا مسعودی / عزیزالله مشفقی / احمد مطلایی / مصطفی معراجی / محمد رضا معصومی / یلدا معیری / پویا مغانلو / حامد ملک پور / محمدحسین ملک زاده / میثم ملکی قزوینی / جواد منتظری / سعیده منصوری / مهدی منعم / رضا موسوی / روح الله مهدوی فر / سیما مهرآذر / بهروز مهری / علیرضا موحدی / محمد مولوی / مهدی مومنی مقدم / مریم میاهی / مهدیه میرحبیبی / احسان میرزائی / مهناز میناوند / محمد امین نادی / ابوطالب ندری / محمد نسایی / طیبه نصر اللهی / شرمین نصیری / امین نظری / حسام نظری / سید غلامرضا نعمت پور / داریوش نهداران / دانا نهداران / روشن نوروزی / محمدرضا نوروزی / محمد رضا نیافر / سالار نیرهدی / محمد نیک عهد / محمدحسین نیکوپور / مازیار نیک بخش / جاوید نیکپور / مهدی هادی پور / حنانه السادات واحدی / رضا واعظ پور / مریم وحیدزاده / صابر ونکی / امید وهاب زاده / گل مریم یزدانی نژاد / آلفرد یعقوبزاده / زهرا یوسف پور / هخامنش یونسی

منبع : عکس آنلاین


 

درج شده توسط امين رحماني در چهارشنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 17:7 موضوع خبر | لینک ثابت


روز درختکاری در تاکستان (گزارش تصویری)

مراسم روز درختکاری هرساله در ۱۵ اسفند در سراسر ایران برگزار می شود

امسال هم فاز دوم پارک جنگلی تاکستان به دستان مسئولین شهر تاکستان اعم از فرماندار،شهردار،مسئول منابع طبیعی ومحیط زیست،شورای شهر،و غیره...   افتتاح شد.

همچنین در این روز جمعی از بسیجیان،دانش آموزان،دانشجویان و جمعیت هلال احمر حضور هم داشتند.

روز درختکاری در تاکستان

............................................................

روز درختکاری در تاکستان2

...................................................................

روز درختکاری در تاکستان3

....................................................................

روز درختکاری در تاکستان4

...............................................................

روز درختکاری در تاکستان5

....................................................................

روز درختکاری در تاکستان6

...................................................................

روز درختکاری در تاکستان7

...................................................................

روز درختکاری در تاکستان8

..................................................................

روز درختکاری در تاکستان9

 


 

درج شده توسط امين رحماني در دوشنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 15:50 موضوع طبیعت | لینک ثابت


مراسم تقدیر از هنرجویان برتر و فعالان فرهنگی (گزارش تصویری)

 

 مراسم تقدیر از هنر جویان برتر و فعالان فرهنگی همزمان با برگزاری نمایشگاه عکس هنرجویان آموزشگاه دارالفنون با مو ضوع ( همت مضاعف ، کار مضاعف ) و نمایش فیلم های کوتاه با حضور مسئولان فرهنگی کشور در محل تالار محراب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

 

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

....................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

.......................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

......................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..........................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

.......................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

...............................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..............................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

....................................................................

آخر مراسم هم عکاسان از صندلیهای جلو که خالی شده استقاده لازم را برای عکاسی از جایگاه بردند.

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

.............................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

.................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..........................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

.................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..................................................................

در حاشیه های این مراسم (حضور پرشور عکاسان)

 

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

...............................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

..................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی

................................................................

مراسم تجلیل از هنرجویان و فعالان فرهنگی دار الفنون-عکس:امین رحمانی


 

درج شده توسط امين رحماني در یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 18:52 موضوع سفر | لینک ثابت


مراسم تقدیر از هنر جویان برتر و فعالان فرهنگی آموزشگاه دارالفنون

 

  مراسم تقدیر از هنر جویان برتر و فعالان فرهنگی همزمان با برگزاری نمایشگاه عکس و آثار گرافیکی با موضوع ( همت مضاعف ، کار مضاعف ) و نمایش فیلم های کوتاه با حضور مسئولان فرهنگی کشور در محل تالار محراب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می گردد .

زمان : شنبه 14 اسفند ماه 1389
ساعت 16 الی 19
مکان :  تهران،خیابان ولیعصر ، تقاطع امام خمینی ، تالار محراب

 

بنده حقیر هم به این مراسم دعوت شدم،

بر میگردم با گزارش تصویری از این مراسم .


 

درج شده توسط امين رحماني در جمعه سیزدهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 22:42 موضوع خبر | لینک ثابت


عکاسی به روش Open Flash

 

درنظر اول شاید به نطر برسد که این عکسها  در فتوشاپ ادیت شده باشند،ولی این طور نیست

تکنیک "Open Flash" تکنیکی است که شما نیاز به یک دوربین،سه پایه

و یک فلاش عکاسی  می باشید.

این روش برای عکاسان حرفه ای وکسانی که می خواهند عکسهای خاصی بگیرند کاربرد دارد.

 

آموزش مختصری  این تکنیک را می توانید در ادامه مطلب مطالعه کنید،نظر فراموش نشود

..........................................................................

یک  پرتره دو قلو

تکنیک Open Flash

 

............................................................

فنجانی که یک دسته دارد ولی با این روش به دو دسته و بیشتر می توان افزایش داد

Open Flash در عکاسی

................................................................

و همینطور این لیوان شربت (شما می توانید مایع دورون آن را کم و زیاد کنید)

Open Flash روش عکاسی


ادامه عکسها

 

درج شده توسط امين رحماني در پنجشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 21:9 موضوع هنر | لینک ثابت


پایان روز...

برای دیدن در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-موضوع


 

درج شده توسط امين رحماني در دوشنبه نهم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 23:4 موضوع هنر | لینک ثابت


"مجتمع میلاد" فرزند ناتنی شهر تاکستان

 

اندر احوالات مجتمع مسکوین میلاد قائم تاکستان

مجتمع مسکونی میلاد

تا به حال به مجتمع میلاد نرفته بودم به دعوت یکی از دوستان که خود ساکن مجتمع و از حال و روز مجتمع گله مند بود به آنجا رفتیم شانس آوردم که موتور داشت چون نه هیچ تاکسی و خط واحد (ببخشید انتظار بیجا بود در شهر که هزاران نفر زندگی می کند خط واحد وجود ندارد چه برسد به ...) گذرش به آن مسیر نمی افتاد مگر با کرایه چرب و چیل که با این وضع یارانه ها کسی پول اضافی ندارد که... به هر ترتیب به کمربندی تاکستان رسیدیم هر چه به این طرف و آن طرف نگاه کردم اثری از پل عابر پیاده ندیدم ، انگار آرزوی پل عابر پیاده اینجا هم مثل داخل شهر آرزویی دست نیافتانی است. البته چیزهای ساده زیادی برای ما تاکستانی ها آرزوی دست نیافتنی شده این هم رویش،  در حال عبور از آنجا بودیم که ساکنان مجتمع را دیدیم که از بزرگ و کوچک زن و مرد با کیف و کتاب مدرسه  و آذوقه خریداری شده از قبیل نان و میوه و... هرکدام از روی گارد ریل کمربندی که هر لحظه از انواع ماشین های سنگین و سواری با سرعت بالا از کنار آنها می گذشتند به آن سوی جاده می رفتند تا به مجتمع میلاد یعنی محل زندگی شان برسند و گاه کسانی هم که از جاده عبور نمی کردند مجبور بودند برای رفت وآمد از ( پل آب رو) که برخی آن را پل زیر گذر نامیده اند حرکت کنند، محلی که عرض آن به اندازه عبور یک ماشین سواری است و به علت ارتفاع کم سقف پل تا زمین، اگر حواست جمع نباشد سرت به لبه ورودی پل می خورد  تازه زیر همان پل هم به قدری برفابه و گل ولای جمع شده که با یک بار عبور از آن محل مجبور می شوی که کفش و لباسهایت را در بیاوری و...

مجتمع میلاد قائم


از میان گل ولای ورودی گذشتیم وبه ابتدای مجتمع رسیدیم مجتمعی که سه درب ورودی بسیار مخصوص داشت یک درب بزرگ که اغلب ساکنان از آن درب تردد نمی کردند و بیشتر دارندگان وسایل نقلیه از آنجا استفاده می کردند ،کمی جلوتر قسمتی از میله های نرده را شکسته بودند و ساکنین از لای آن وارد مجتمع می شدند(جلل خالق!) و یک خروجی دیگر در سمت جنوب مجتمع بود که به دلیل نداشتن یک درب استاندارد ورود وخروج و همچنین نبود راه مناسب برای رفت آمد عابران پیاده انتهای مجتمع، به اجبار با از جا در آوردن قسمتی از نرده دور مجتمع، مردم از آن محل رفت و آمد می کردند (واقعا چه آدم های دلسوزی هستند این ساکنان مجتمع، راه هایی را برای ورود انواع حیوانات خانگی و وحشی وهمچنین دزدان بی سرپناه بیچاره باز گذاشته بودند تا راحت تر به آنجا پناه ببرند) البته بیشتر به دلیل آب گرفتگی ویخ زدگی و بقایای برف ها اغلب از درب ورودی اصلی عبور نمی کردند از یکی از ساکنان پرسیدم که مگر کسی به عنوان رفتگر برای رفت و روب این مجتمع ندارید گفت چرا داریم اما بیچاره یک نفر است با این همه کار و192 خانوار، تازه یک نفری به دو مجتمع باید سر بزند مثل این که به غیر از مجتمع میلاد به یکی از مجتمع های هم جوار هم می رود .

مجتمع مسکونی میلاد فرزند ناتنی شهر


وارد مجتمع که شدیم با انبوهی از انواع وسایل نقلیه از قبیل موتور، ماشین، مینی بوس وگاه کامیون مواجه شدیم از دوستم پرسیدم مگر اینجا پارکینگ ندارد که همه موتورها و
ماشینهای خود را داخل محوطه پارک کرده اند سرش را تکان داد و به عمق فاجعه پی بردم چون موتور قبلی خودش را همان جا به سرقت برده بودند (آخر ببینید این مجتمع چقدر اشتغال زایی داشته، همین است دیگر یک کار خوب وهزاران عاید مثبت!) دوستم به من گفت به دلیل عدم تردد تاکسی در این منطقه اکثر خانواده ها مجبورند برای ایاب و ذهاب وسیله نقلیه داشته باشند با توجه به تعیین نرخ و مسیر که از جانب شورای شهر انجام شده برای تاکسی ها یی که از شهر به مجتمع تردد
می کنند اما هنوز حتی یک تاکسی هم با نرخ مصوب از اینجا عبور نکرده و تمامی
تاکسی ها فقط مسافر دربست قبول می کنند نه چیز دیگری، در مصاحبه با یکی از ساکنان مجتمع ایشان چنین ابراز داشت که شهرداری دو خط واحد را مدت کوتاهی برای اینجا گذاشت اما چند روز طول نکشید که آنها را هم از اینجا برداشتند ، ته دلم گفتم بنده خدا قصه خط واحد یک افسانه است و سالها فقط مسئولان گفتند و ما شنیدیم اما شنیدن کی بود مانند دیدن هنوز مردم داخل شهر در حسرت خط واحد اند چه برسد به...البته به دلیل نبود خط واحد خیلی از جاهای تاکستان ناشناخته مانده اند چون تاکسی ها که فقط چهار جهت اصلی شهر را بلدند و به جاهای دیگر شهر که در پشت ماشینشان درج شده تردد ندارند (جالب است قبلا پشت ماشین شعرها و جمله های معنی دار می نوشتند امروز مسیرهایی را می نویسند اما نمی برند  تا  مسافران دلشان بسوزد  و حسرتش را بخورند ) آهی کشیدم وگفتم ای کاش در صد سال آینده چند دستگاه خط واحد درتاکستان تردد کنند تا مردم تمام زوایای  این شهر ناشناخته را ببینند و آن را بیشتر بشناسند. به سراغ یکی دیگر از ساکنان رفتم از او در مورد امنیت مجتمع پرسیدم قفل و زنجیر های موتورها را به من نشان داد و گفت اینجا حتی یک نگهبان ندارد 192 خانواده در این مجتمع زندگی می کنند بیشتر آنها همدیگر را نمی شناسند و هر کس هر وقت دلش بخواهد سرش را زمین می اندازد و وارد مجتمع
می شود کسی هم نمی داند که این از ساکنان اینجاست، غریبه است، آشناست و یا دزد و سارق است به دلیل نبودن امنیت و نگهبان دم در و  بی در و پیکر بودن  اینجا خیلی ها  تا مدتی در  اینجا زندگی می کنند و  سریعا از اینجا می روند و در شهر ساکن می شوند تازه میانگین سرقت هم در آن محدوده بسیار خوب است و هر سه ماه فقط چهار پنج سرقت وسیله نقلیه و چند سرقت از منزل در آنجا اتفاق می افتد، از سرانه واقعی مجتمع های دیگر انصافا خیلی پایین است ( این هم از مجتمع خوب ،مجتمع سازان یاد بگیرند)

شهرک میلاد تاکستان

 
راستش نزدیک بود گریه ام بگیرد خودم هم نمی دانم گریه شوق بود یا از سر دل سوختگی، با دیدن این اوضاع و احوال دوستم حال مرا دید و مرا به خانه شان که در طبقه چهار بود هدایت کرد مرتضی طاهرخانی یکی از اهالی مجتمع در راه ما را دید و  با  او گفتگويي انجام دادیم وی با ابراز ناخرسندی شدید از وضعیت مهندسی و معماری خانه ها گفت دیروز یکی از همسایگان هم بلوکی ما که پیرزن بوده تا زانو اشپزخانه اش پرآب شد و ما به کمک او رفتیم (با خودم فکر کردم مهندس هم مهندسان ایرانی در آپارتمان 55متری کسی بتواند استخر در بیاورد واقعا ایولا دارد و کمی به خودم بالیدم).
 عبداله رحمانی یکی دیگر از ساکنان ساختمان به ما گفت هر وقت کسی از خانه ما بخواهد به حمام برود باید تمام فرش و موکتهای اتاق کنار حمام را جمع کنیم تا آب به زیر آنها نرود و اکثر حمام ها ی این مجتمع مشکل شديد
لوله کشی دارند بیشتر ساکنان لوله کشی های اولیه ساختمان را تعویض یا تعمیر اساسی کرده اند و جالب اینکه پیمانکار این مجتمع برای یک مجتمع 192 واحدی فقط دو حلقه چاه فاضلاب حفر کرده که آنها هم پر
شده اند.
 دیگر طاقت آه وناله ساکنان مجتمع را نداشتم و بی هوش شدم و به زمین افتادم زیر بغلم را گرفتند و به درب بلوک رسیدیم قرار بود به طبقه چهارم که دوستم در آنجا ساکن بود برویم کمی آب به صورتم زدند و به هوش آمدم گفتم من حالم خوب نیست با آسانسور برویم همسایه و مصاحبه شونده ها زدند زیر خنده و گفتند که پله اش را با زور درست کرده اند چه رسد به آسانسور، اما در راه روها حدودا ده متر در هر طبقه فضای خالی گذاشته بودند که نه راه رو بود و نه محل نصب آسانسور که منتهی به درب واحد ها ی مسکونی می شد جالب اینکه برایش دری هم تعبیه کرده بودند اینجا به توانمندی مهندسان داخلی بیشتر
پی بردم چون هیچ جا همچین چیزی را ندیده بودم (نماد فناوری وخلاقیت بود ) یک فضای مشاء با درب بسته من که بعید می دانم این محیط خدایی ناکرده برای هر گونه خلافی آماده باشد بهتر است متخصصان وکار بلدان نظر دهند . القصه چهار طبقه را با هن وهن به بالا رفتیم و تا قرص زیر زبانیم را بخورم و کمی حالم سر جایش بیاید ساعت یک شد و وقت ناهار دوستم سفره را پهن کرد و کنار هم نشستیم برای صرف ناهار هر چه گشتم در سفره نان پیدا نکردم گفتم نان ندارید؟ گفت ما هر روز بدون نان غذا می خوریم یک وعده هم تو نان نخور،  بغض گلویم را گرفت وگفتم چرا ؟ گفت ما در مجتمع میلاد اصلا نانوایی نداریم و به خاطر مسافت طولانی از اینجا تا شهر نمی توانیم همیشه نان بگیریم (با خودم گفتم این بی چاره ها چه می کشند مگر بدون نان، آنهم بربری، می شود زندگی کرد؟) در حال ترک خانه دوستم بودم که یک تکه از گچ سقف خانه به رو یم افتاد دوستم خندید وگفتم عاديه تعجب نکن شانس آوردی نیفتاد تو غذات  به سقف نگاه کردم دیدم که نه بار اول نیست چند جای سقف گچش ریخته ، با هم به پشت بام رفتیم که یکی از همسایه ها نیز انجا بود اتفاقا شغلش هم فنی وساختمانی بود گفت که اکثر پشت بام ها که ایزوگام هستند اوضاع خوبی ندارند و هنگام نصب ایزوگام هوا گیری نشده و ایزوگام ها باد کرده و بعضی از  پشت بام ها نم پس می دهند .
در حال خروج از ساختمان بودیم که سر و صدای بچه ها به گوش می خورد که در آپارتمان مشغول بازی بودند که باز با یکی از ساکنان در رابطه با امکانات رفاهی مجتمع صحبت کردیم بهرام رحمانی گفت اینجا محوطه کوچکی را برای پارک در نظر گرفته بودند و قرار بود که در اینجا وسائل بازی کودک و دستگاه های ورزشی نصب کنند اما به دلیل اختلاف نظر شورا و شهرداری برای تجهیز آن، وضعیت این پارک همچنان معلق است و نداشتن پارکینگ هم از معضلات جدی این مجتمع به شمار می آید همچنین یک دکه است و 192 خانوار، سرویس مدارس بچه ها را هم یکی از ساکنان این مجتمع بر عهده گرفته که هزینه آنهم از طرف استفاده کنندگان به ایشان پرداخت می شود و از لحاظ روشنایی ما هیچ امکاناتی در شب نداریم و در هنگام شب محوطه مجتمع بسیار تاريک است و ممکن است به دلیل نداشتن نگهبانی هزاران اتفاق بیفتد تا به حال چند مورد هم اتفاق افتاده حسن رحمانی یکی دیگر از ساکنان  می گوید کرایه اینجا 300 تومان است ولی هیچ تاکسی با سیصد تومان که نرخ مصوب است به اینجا نمی آید یک مجتمع است و یک دکه! نه میوه فروشی، نه خواربار، نه نانوایی هیچ چیز نداریم خدمات شهرداری را در اینجا نمی بینیم هر چند مدت یک بار فقط سطل های زباله را خالی می کنند.بعد از این که به خانه برگشتم به یاد مشکلات مجتمع افتادم مثلا نداشتن پارکینگ، پل عابر پیاده، نبود امکانات رفاهی و تجاری، عدم تردد تاکسی، نداشتن نگهبان، نبود آسانسور، نداشتن روشنایی در شب ، نبود راه مجزا برای وسایل نقلیه از شهر به مجتمع، عدم خدمات مناسب شهرداری، نبود بازیگاه کودک و بدتر از همه اوضاع نابسامان داخلی ساختمان ها و....

شهرک مسکونی میلاد تاکستان


با خودم فکر کردم که چه کسی باید پاسخگوی این همه مشکلات باشد؟ آیا سازندگان این مجتمع خود با این شرایط در اینجا زندگی می کنند؟
يادم افتاد عزيزي چندي پيش به من گفت از ابتدا قرار بود مجتمع ميلاد را  198 واحدي بسازند و چون براي 198 واحد طبق قانون بايد سرانه فضاي آموزشي، فضاي سبز و ... اختصاص يابد 6 واحد آن را كم كردند تا مشمول اين قائده و قانون نگردد .
با وجود اینکه در آینده نزدیک تعداد این مجتمع ها ی مسکونی افزایش می يابد؛ آیا کسی به فکر خدمات این چنینی  و آسیایش مردم هست؟ تا مشکلاتی از این دست دوباره رخ ندهد.

نویسنده:شهرام طاهری


 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه هفتم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 19:15 موضوع تاکستان | لینک ثابت


برترین عکس (بهمن ماه)

متاسفانه این اواخر فعالیت وبلاگهای استان در زمینه عکاسی کمرنگ شده،و در این ماه عکسی از استان نظرم راجلب نکرد ولی یک عکس از استان خراسان رضوی-سبزوار را انتخاب کردم.

امیدوارم وبلاگهای عکاسی استان از این به بعد پربار تر از همیشه باشند.

عکاس: سید محسن مهری


 

درج شده توسط امين رحماني در چهارشنبه چهارم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 17:38 موضوع هنر | لینک ثابت


رقص پرواز ...

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-رقص پروار-عکس از امین رحمانی


 

درج شده توسط امين رحماني در سه شنبه سوم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 23:18 موضوع هنر | لینک ثابت


دانلود ویژه نامه حدیث تاکستان

 

PDF و با فرمت RAR با لینک مستقیم (روی آن راست کلیک کرده و save target as را بزنید)

برای دانلود همشهریان عزیز و آنهایی که نتوانستند آن را تهیه کنند

در این شماره می خوانید:

گزارش: مجتمع میلاد فرزند ناتنی شهر

قهرمانان کشتی دنیا در تاکستان

شهرداری های شهرستان تاکستان پولدار شدند

و بگشتی در وبلاگ های تاکستان

افتتاح بانک ملت شعبه شرکت پارس آرمان شفق

و...

Download 4shared Desktop


 

درج شده توسط امين رحماني در دوشنبه دوم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 12:46 موضوع خبر | لینک ثابت


آلبالو

"برای دیدن عکسها در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید"

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-آلبالو-عکس از امین رحمانی

..............................................

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-البالو-عکس از امین رحمانی


 

درج شده توسط امين رحماني در یکشنبه یکم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 21:38 موضوع | لینک ثابت


مسابقات کشتی آزاد جام دهه فجر در تاکستان

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانی 

.............................................

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانی

............................................

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانی

..............................................

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانی

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانی

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانی 

عکس دسته جمعی تیمها-عکاس جواد طاهرخانی

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانیجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-کشتی آزاد جام دهه فجر-عکس از امین رحمانی


 

درج شده توسط امين رحماني در یکشنبه یکم اسفند ۱۳۸۹ ساعت 0:29 موضوع ورزش | لینک ثابت